Logowanie
Login:
Hasło:

Zasady nakrywania do stołu na bankiecie

Strona główna -> Teksty -> Zasady nakrywania do stołu na bankiecie

Zasady nakrywania do stołu na bankiecie
Zasady nakrywania do stołu na bankiecie warto poznać odpowiednio wcześniej, aby mieć wszystko pod kontrolą. Zestaw przeznaczony dla każdego z gości powinien składać się z metalowej lub porcelanowej podstawki, dopiero na którą kładzie się talerz podstawowy. Podając kilka posiłków szczególną uwagę należy zwrócić szczególną uwagę na to, by sztućce do ich spożywania ułożone były w odpowiedniej kolejności – najbardziej na zewnątrz powinny znaleźć się te, które potrzebne będą pierwsze. Od strony wewnętrznej zaś umieszcza się te, które przydadzą się nam najpóźniej. Dzięki temu gości omijają wszelkie problemy z odpowiednim ich doborem. Nie sama kolejność, ale również ułożenie ma znaczenie – niedopuszczalne jest, aby ostrze noży skierowane były w stronę „od talerza”, a grzbiety widelców w górę. Podobnie rygorystycznie traktowana jest kolejność podawania posiłków. Tylko zaczynając od zimnych przystawek, poprzez zupy, gorące przystawki, dania zrobione z ryb, główne dania z mięsa, sery, desery i kończąc na kawie możemy być spokojni, że wszystko będzie zgodne z powszechnie przyjętymi zasadami. Co więcej, powinniśmy wystrzegać się wielokrotnego stosowania tych samych składników do przygotowywania kolejnych potraw. Jeśli chodzi o podawanie win, te słodkie powinny zostać poprzedzone poprzez czerwone i białe wytrawne.Jesli chcemy miec profesjonalnie zasewrowane potrawy warto skorzystać z usług MG Catering Rzeszów.

Pozostałe artykuły

Ślub to jednej z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Chce on, aby wszystko było idealne, zapięte na ostatni guzik. Goście powinni się dobrze bawić, być zadowoleni z oprawy artystycznej oraz cateringu. Dlatego tak istotną decy

Więcej: Sala na wesele
Komunia jest bardzo ważnym przeżyciem nie tylko dla dziecka, ale i rodzica. Spraw, aby był to idealny czas dla was wszystkich i nie zapomnij i odpowiednim przygotowaniu.

Więcej: Organizacja komunii
Chrzest jest bardzo ważną uroczystością. Jest wkroczeniem w chrześcijańskie życie Twojego dziecka. Dowiedz się jak się dobrze przygotować, by o niczym nie zapomnieć.

Więcej: Jak zorganizować chrzest?
Zorganizowanie konferencji nie jest zadaniem prostym, zazwyczaj wymaga od nas dużego zaangażowania. Bywa i tak, że poważne spotkania firmowe planujemy na kilka miesięcy do przodu - wszystko musi być dokładnie przygotowane.

Więcej: Wybór sali konferencyjnej