Logowanie
Login:
Hasło:

Bankiet w stylu angielskim

Strona główna -> Teksty -> Bankiet w stylu angielskim

Bankiet w stylu angielskim
Organizacja bankietu w stylu angielskim  nie jest szczególnie wymagająca pod względem nakładu środków i skali przygotowań. Skromne pod względem formy przyjęcie pozostaje jednak jednym z najbardziej pożądanych sposobów na powitanie, bądź pożegnanie znakomitego Gościa. Jak większość tego typu przyjęć zaczyna się około godziny dwudziestej. Już od początku kelnerzy zajmują się serowaniem aperitifu. Później ich rola jest już mniejsza. Czasem ogranicza się tylko i wyłącznie do podawania alkoholu, choć coraz częściej jednak napoje na jego bazie ustawiane są na wydzielonych do tego celu stołach. Samoobsługa gości eliminuje sprawia, że nawet kilkusetosobowe przyjęcia mogą być obsługiwane przez kilku, kilkunastu kelnerów. Ważnym obowiązkiem gospodarza w przypadku bankietu angielskiego jest konieczność powitania gości. Nie musi jednak martwić się poprawnym ich rozmieszczeniem. Trzygodzinną imprezę spędza się na stojąco, nie ma więc żadnych problemów z ich rozsadzeniem, co jest poważnym wyzwaniem w przypadku bankietów siedzących. Dla przykładu – najważniejszy gość siedzieć może zarówno naprzeciwko gospodarza, jak i po prawej stronie jego małżonki. Małżeństwa zaś nie powinny siedzieć obok siebie – tak samo jak osoby, które raczej nie darzą się sympatią. Oprócz zmysłu logistycznego gospodarz wykazywać się powinien również nienagannymi manierami. W końcu to na nim skupiać będzie się większość uwagi gości. Również wtedy, kiedy nie będą oni wiedzieli, w jaki sposób jeść daną potrawę. Jedynym sposobem na wybrnięcie z takiej sytuacji jest podpatrzenie u organizatora bankietu poprawnych zachowań.

Pozostałe artykuły

Ślub to jednej z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Chce on, aby wszystko było idealne, zapięte na ostatni guzik. Goście powinni się dobrze bawić, być zadowoleni z oprawy artystycznej oraz cateringu. Dlatego tak istotną decy

Więcej: Sala na wesele
Komunia jest bardzo ważnym przeżyciem nie tylko dla dziecka, ale i rodzica. Spraw, aby był to idealny czas dla was wszystkich i nie zapomnij i odpowiednim przygotowaniu.

Więcej: Organizacja komunii
Chrzest jest bardzo ważną uroczystością. Jest wkroczeniem w chrześcijańskie życie Twojego dziecka. Dowiedz się jak się dobrze przygotować, by o niczym nie zapomnieć.

Więcej: Jak zorganizować chrzest?
Zorganizowanie konferencji nie jest zadaniem prostym, zazwyczaj wymaga od nas dużego zaangażowania. Bywa i tak, że poważne spotkania firmowe planujemy na kilka miesięcy do przodu - wszystko musi być dokładnie przygotowane.

Więcej: Wybór sali konferencyjnej