Logowanie
Login:
Hasło:

Bankiet a cocktail party

Strona główna -> Teksty -> Bankiet a cocktail party

Bankiet a cocktail party
Jedną z najlepszych metod na uczczenie ważnego dla nas wydarzenia jest zorganizowanie bankietu. Jednak nie wszyscy zaznajomieni jesteśmy z obowiązującą w towarzystwie etykietą – życie codzienne nie wymaga raczej od nas dokładnej jej znajomości. To, co dla nas wydaje się błahostką może zostać uznane za poważne faux pas. Jak więc ustrzec się gafy i kompromitacji? Przede wszystkim powinniśmy poznać podstawowe zasady rządzące tego typu imprezami. Od cocktail party czy przyjęcia bufetowego różni go – wbrew pozorom – całkiem dużo. Pierwszy z nich organizowany jest w godzinach popołudniowych. Kelnerzy nie obsługują gości bezpośrednio, ich zadaniem jest w zasadzie jedynie obsługa baru i drobne prace porządkowe (zbieranie kieliszków i innych naczyń). Na cocktail party nie najemy się również zbytnio – nie podaje się na nim ciepłych posiłków, a całą imprezę (zazwyczaj około dwóch godzin trzeba przestać i przeplotkować). Całkiem podobnie jest na przyjęciu bufetowym. Jedyna w zasadzie różnica odróżniająca je od cocktail party polega na tym, że można na nim zjeść coś ciepłego. Całkowicie różni się od nich bankiet w Rzeszowie. Rozpoczyna się on zazwyczaj o godzinie 20.  Ponieważ uczestniczy w nim zwykle kilkaset osób, do każdego zaproszenia dołączany jest plan Sali, a na każdym ze stolików znajdują się kartoniki z nazwiskami, ułatwiające znalezienie swojego miejsca. Do obowiązków gospodarza – oprócz zabawiania gości rozmową – jest wygłoszenie uroczystego toastu. To samo tyczy się zresztą gościa honorowego, zajmującego specjalnie wydzielone do tego celu miejsce.

Pozostałe artykuły

Ślub to jednej z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Chce on, aby wszystko było idealne, zapięte na ostatni guzik. Goście powinni się dobrze bawić, być zadowoleni z oprawy artystycznej oraz cateringu. Dlatego tak istotną decy

Więcej: Sala na wesele
Komunia jest bardzo ważnym przeżyciem nie tylko dla dziecka, ale i rodzica. Spraw, aby był to idealny czas dla was wszystkich i nie zapomnij i odpowiednim przygotowaniu.

Więcej: Organizacja komunii
Chrzest jest bardzo ważną uroczystością. Jest wkroczeniem w chrześcijańskie życie Twojego dziecka. Dowiedz się jak się dobrze przygotować, by o niczym nie zapomnieć.

Więcej: Jak zorganizować chrzest?
Zorganizowanie konferencji nie jest zadaniem prostym, zazwyczaj wymaga od nas dużego zaangażowania. Bywa i tak, że poważne spotkania firmowe planujemy na kilka miesięcy do przodu - wszystko musi być dokładnie przygotowane.

Więcej: Wybór sali konferencyjnej